PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 08 grudnia 2012 15:02

W gdańskiej dzielnicy Kokoszki, przy ul. Azaliowej i Kalinowej powstanie nowa szkoła podstawowa. Od zwykłej szkoły będzie różnić się tym, że z zewnątrz będzie przypominać biurowiec. Natomiast w środku, w tzw. strefie relaksu zostanie otwarte SPA. Identyczną placówkę Gdańsk wraz z gminą Pruszcz Gdański i Kolbud planuje zbudować w Kowalach.

Za dwa lata Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Człuchowskiej na gdańskim Ujeścisku straci miano najnowocześniejszej szkoły w Trójmieście, bo właśnie rośnie jej poważna konkurencja - szkoła podstawowa na Kokoszkach przy ul. Azaliowej i Kalinowej w Gdańsku, która ma powstać do 2014 r.

Czym będzie się wyróżniać wśród innych placówek? Przede wszystkim wyglądem. Zaprezentowany publicznie w środę projekt szkoły przypomina bardziej biurowiec niż placówkę dydaktyczną. Najciekawsze jednak jest to, co będzie się kryło za jej murami. Placówka bowiem, poza tradycyjnym podziałem na klasy, będzie kryła w sobie "strefę relaksu". Do nich zaliczać się będzie m.in. basen o wymiarach 12,5 na 25 m podzielony na cztery tory pływackie (ma być docelowo dostępny dla mieszkańców), z wydzieloną w nim częścią rekreacyjną, w której uczniowie będą mogli korzystać m.in. z opcji wodnego masażu karku, masażu ściennego, gejzeru czy ławeczki podwodnej. Ma być także brodzik dla osób niepływających, również z opcją masażu karku i wanną z hydromasażem. Zmęczony pływaniem i zrelaksowany masażami uczeń będzie mógł wygrzać się w szkolnej saunie.

Zobacz więcej na temat budowy szkoły przy ul. Azaliowej.

Szkoła w Kokoszkach ma pomieścić łącznie do 625 uczniów, którzy będą uczyć się w jednej z 24 klas (przewidziano w tym dwie sale lekcyjne dla "zerówek", 11 dla klas 1-3 i 11 klas dla starszych dzieci), każda będzie przystosowana do pomieszczenia 30 uczniów i wyposażona m.in. w interaktywne tablice, projektory czy komputery. Do tego w auli o pow. 370 m kw. na 300 osób, wyposażonej w sprzęt audiowizualny, uczniowie będą mogli m.in. wystawiać szkolne przedstawienia czy grać koncerty.

Oprócz tego w szkole znajdzie się stołówka z 136 miejscami oraz z zapleczem kuchennym (w szkole będzie funkcjonować katering), w której planuje się wydawanie do 500 posiłków dziennie.

Budowa tej placówki wymusi przebudowę ul. Azaliowej i budowę chodnika na ul. Kalinowej. Ile będzie kosztować cała inwestycja? Tego na razie nie wiadomo. Władze Gdańska zapewniają jednak, że pieniądze na tę inwestycję są zabezpieczone w budżecie, a w połowie grudnia ma być rozstrzygnięty przetarg na budowę.

Gdańska szkoła w Kokoszkach będzie placówką publiczną.

Źródło: www.trojmiasto.pl

 
Jesteś tutaj